95 років для людини – це довгий вік, а для історії країни – це коротка мить.
«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», - цей безсмертний вислів Максима Рильського відомий, напевно, кожному українцеві.
Тож не можемо не згадати декілька сторінок історії нашого коледжу, якою ми дуже пишаємося.
Початок організації металургійного технікуму було покладено восени 1920 року втіленням у життя циркуляра Наркомпросу України «Про ліквідацію старших класів гімназій та реальних училищ». На виконання цього документа в Олександрівську в будинку дореволюційного училища (старий корпус ЗДУ) були створені педагогічний інститут та хіміко-технологічна професійна школа з дворічним терміном навчання.
Зростаюча потреба у фахівцях середньої ланки для промислових підприємств спонукала до зміни цільової установки професійних шкіл.
Постановою листопадового Пленуму ЦК ВКП(б) 1929 року було проведено реорганізацію профтехшкіл у середні спеціальні навчальні заклади, а на базі хіміко-технологічної професійної школи було створено Запорізький хіміко-металургійний технікум. Очолила технікум Бєлкіна Р.В.
1929 рік – рік народження Запорізького металургійного технікуму, кузні кадрів, що в подальшому побудували країну з потужною промисловістю, де провідною галуззю була і лишається металургія. Це були роки інтенсивної індустріалізації країни.
Перші випускники були нечисленними, але вже з 1933 року технікум щорічно випускав більше 200 техніків – металургів, які були направлені на щойно введені металургійні агрегати.
Відкрилися нові спеціальності з прокатного виробництва, механічного обладнання заводів чорної металургії. Велику увагу підготовці кваліфікованих спеціалістів приділяв директор Запорізького металургійного комбінату Кузьмін Анатолій Миколайович, який в подальшому очолив Міністерство чорної металургії СРСР. На честь видатних заслуг відомого металурга Постановою Ради Міністрів СРСР №2233 від 24 листопада 1954 року ЗМТ було присвоєно ім`я Анатолія Миколайовича Кузьміна.
На 11 випуску молодих спеціалістів технікум тимчасово припинив свою діяльність.
Розпочалась Велика Вітчизняна війна. Більшість викладачів, співробітників і студентів технікуму пішли на фронт. В період окупації будівлі технікум було зруйновано і спалено.
З вересня 1944 року технікум уже починає функціонувати як філіал Дніпропетровського індустріального технікуму, а в 1946 – як самостійний заклад освіти, фактично отримав друге народження.
У 1949 року в технікумі було відкрито відділення кольорових металів, розпочалася підготовка спеціалістів з глинозему, електролізу, алюмінію.
1 жовтня 1959 року відчинилися двері для майбутніх поколінь металургів нового прекрасного навчального корпусу в мальовничому місці на березі Дніпра, який вважається однією із кращих будівель м. Запоріжжя.
З метою забезпечення потреб регіону у 1971 році розпочато підготовку фахівців з транспортних спеціальностей: «Тепловозне господарство» та «Організація перевезень і управління рухом на залізничному транспорті».
Враховуючи сучасний стан матеріальної бази, кадрове та методичне забезпечення, з 1971 року до технікуму направлялися на навчання громадяни Куби, Болівії, Монголії, Лаосу, В`єтнаму, Індії, Нігерії, Замбії.
Ці випускники технікуму очолили металургійні підприємства і посіли керівні посади в своїх країнах.
За успіх у навчально – виховній роботі Металургійному технікуму у 1982 році першому серед 29 технікумів системи Міністерства чорної металургії України, було присвоєно звання Зразково – Показового навчального закладу.
Тривалий час наш коледж був структурним підрозділом Запорізької державної інженерної академії.
На даному етапі ми є структурним підрозділом Запорізького національного університету.
З 1998 року коледж очолював Самойлов Володимир Леонідович, який все своє життя присвятив вихованню молодого покоління металургів. І лише рік не дожив до 90-річчя коледжу.
Ми шануємо наші традиції, пам’ятаємо викладачів, які зробили неоціненний внесок в розвиток нашого закладу.
Особливою гордістю для нас є наші випускники та їхні досягнення. Багато випускників після коледжу продовжили своє навчання у закладах вищої освіти і стали керівниками підприємств, науковими працівниками, заслуженими металургами, висококваліфікованими фахівцями в цій галузі.
Понад 80 випускників отримали звання «Заслужений металург» та «Почесний металург», велику кількість випускників нагороджено Державними відзнаками і орденами.
Коледж має давні традиції проведення спортивно-масової роботи.
Під керівництвом Крижка Сергія Олександровича, якого на жаль, уже немає серед нас, реалізувався комплекс заходів, який забезпечив досягнення стійких високих спортивних результатів.
На сучасному етапі ми продовжуємо спортивні традиції і виборюємо призові місця на різноманітних спортивних змаганнях.
На всіх етапах нашого існування ми підтримуємо тісні зв’язки з металургійними підприємствами нашого міста і сподіваємось, що наша ділова дружба, перевірена часом, і надалі буде розвиватись, бо ми разом виконуємо основні завдання та приймаємо виклики сьогодення у сфері металургії.
Запорізький металургійний коледж – кузня металургів.
Сьогодні нам - 95!!!