________________________________________________________________________________________________
Таран Олена Василівна
Голова циклової комісії металургійних дисциплін, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач – методист.
Викладає дисципліни:
- основи металознавства та термічної обробки;
- матеріалознавство і конструкційні матеріали;
- матеріалознавство;
- основи стандартизації, метрології і сертифікації.;
Закріплені аудиторії:
-2–98 - кабінет фізичної хімії -2-73 - лабораторія металознавства
_____________________________________________________________________________________________________________________
Поднебеснова Юлія Олександрівна
викладач вищої кваліфікаційної категорії.
Викладає дисципліни:
- теорія і технологія виробництва сталі і феросплавів;
- проектування сталеплавильних цехів;
Закріплені аудиторії:
-2–79 – лабораторія електрометалургії сталі і феросплаві -2–86 – лабораторія виробництва сталі
________________________________________________________________________________________________
Бобровська Наталія Вадимівна
викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач – методист, доцент.
Викладає дисципліни:
- охорона праці і безпека життедіяльності;
- основи металургійної теплотехніки;
- безпека життєдіяльності;
- основи технології галузі;
Закріплені аудиторії:
-2–100 – кабінет охорони праці і безпеки життєдіяльності -2–67 – кабінет металургійної теплотехніки
Аніщенко Віра Петрівна викладач першої категорії. Викладає дисципліни: - основи теорії обробки металів тиском |
Закріплені аудиторії:
-2–75 – лабораторія технології металів
_____________________________________________________________________________________________________
Мокляк Тетяна Василівна викладач І категорії. Викладає дисципліни: - біологія і екологія; - фізична хімія і аналітичний контроль |
Закріплені аудиторії:
3–106 – лабораторія хімії
Дідик Тетяна Сергіївна
Викладач спеціаліст
Викладає дисципліни:
- теорія і технологія виробництва сталі і феросплавів;
- технологія металів;
- хімічні основи виробництва сталі і феросплавів;
- інформаційні технології в металургії;
|
Закріплені аудиторії:
2–86
__________________________________________________________________
У сучасних умовах надання освітніх послуг, колектив ВСП ЗМФК ЗНУ шукає нові шляхи забезпечення здобувачів освіти якісними знаннями. Студенти 4 курсу спеціальності 136 Металургія проходять технологічну практику безпосередньо на ПАТ «Запоріжсталь», дякуючи нашим партнерам, бо теорія без практики не можлива.
Гарний спеціаліст – це той, хто має теоретичні і практичні знання. Декілька днів на тиждень здобувачі освіти, які проживають зараз у нашому місті, мають змогу відвідувати коледж та отримувати знання безпосередньо спілкуючись з викладачами. У випадку повітряної тривоги, всі спускаються до укриття, яке обладнане відповідно до стандартів та має окремі аудиторії з інтернетом, таким чином навчальний процес не переривається. Ті студенти, які знаходяться за кордоном або не мають можливості відвідувати заняття у коледжі, нічого не втрачають, бо паралельно з очним іде ще і дистанційна форма навчання.
Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ – це сучасний навчальний заклад з розвиненою матеріально-технічною базою і соціальною інфраструктурою. Ми намагаємось все найкраще і сучасне донести до здобувачів освіти, навчити та виховати справжніх патріотів України та конкурентоспроможних майбутніх фахівців.
____________________________________________________________________________________________
Посвята в професію «Прокатник»
____________________________________________________________________________________________
14.03.2024 викладачем Бобровською Н.В. була проведена конференція в групах ОТ-21 1/9 та ОТ-22 1/11 на платформі ZOOM з дисципліни «Конструкція і проєктування нагрівальних печей» в рамках тижня циклової комісії металургійних дисциплін.
Тема конференції: «Особливості конструкцій і теплової роботи нагрівальних печей прокатних цехів»
В презентаціях, що підготували студенти були розглянуті важливі питання щодо поліпшення теплової роботи і вдосконалення елементів конструкції нагрівальних колодязів і методичних печей.
Того ж дня викладач Бобровська Н.В. провела відкриту класну годину в гр. М-21 1/9 на тему: «Професія, яку ми обрали». Першокурсники презентували основні етапи металургійного виробництва.
____________________________________________________________________________________________
Квіз «Металургія України та світу»
Quiz – це гра, в якій учасники відповідають на різні питання, які стосуються різних тематик, таких як наука, історія, мистецтво, спорт і багато інших. Учасники перевіряють свої знання та здібності, конкуруючи з іншими гравцями або командами.
Саме за допомогою такої гри здобувачі освіти Запорізького металургійного фахового коледжу, груп ВСФ-21 та ОТ-21 в змаганні перевірили свої знання з «Металургії України та світу». Здобувачі освіти були поділені на чотири команди.
Квіз складався із трьох турів. В першому турі були питання з варіантами відповіді. В другому турі здобувачам освіти потрібно було відповісти на головне питання «Що зображено на екрані?». А в третьому турі на швидкість треба було розгадати металургійні ребуси.
І вході важкої та веселої боротьби за перемогу перше місце отримала команда «Практиканти»(ВСФ-21). Всі учасники отримали позитивні емоції та призи.
Перевірте і ви свої знання, розгадайте ребус.
____________________________________________________________________________________________
Засідання металургійного заводу «МеталМайстер»
“Зелена сталь” і якість - шлях до найкращого металургійного майбутнього!”
Саме під таким девізом пройшла тематична класна година груп ОТ-22 та ВСФ-22. Групи під керівництвом класних керівників Олени Таран та Тетяни Мокляк провели засідання металургійного заводу «МеталМайстер».
На засіданні студенти ознайомили всіх присутніх з мінерально-сировинною базою металургії України, особливостями виробництва агломерату, чавуну та конверторного виробництва сталі. Здобувачі освіти дізнались про роботу прокатного цеху та переглянули відео. Відділ логістики повідомив про особливості реалізації готової продукції. Не оминула тематика засідання і проблеми забруднення атмосфери металургійним виробництвом: забруднення стічних вод та кислотні дощі. По закінченню класної години всі учасники переглянули відео про майбутнє металургії, а саме “Зелену сталь”. Закріпили набутті знання за допомогою гри-пазл.
____________________________________________________________________________________________
Безпечний експеримент: вирощування кристалу!
Кожного року в березні циклова комісія металургійних дисциплін проводить тиждень присвячений спеціальності 136 Металургія.
Гурток циклової комісії працює протягом навчального року. Сьогодні ми б хотіли вам продемонструвати результат своєї роботи. Члени гуртка, разом з викладачем Тетяною МОКЛЯК, саме до цього тижня закінчили свій експеримент з вирощування кристалу. Здобувачі освіти прийняли активну участь у підготовці та проведенні цього досліду: вирощували «затравку» з алюмокалієвих галунів, фіксували збільшення кристалу у розмірі та фарбували його.
Результат цієї кропіткої роботи на відео.
_________________________________________________________________________
17.03.23р в рамках тижня циклової комісії металургійних дисциплін було проведено конференцію "Сучасні інноваційні технології в металургії" в групах ОТ-21 1/9 і ВСФ-21 1/9 під керівництвом викладачів Таран Олени і Єгорова Андрія.
Сьогодні технологічні інновації є визначальним чинником у підтримці конкурентноспроможності металургії на світовому ринку та в боротьбі з глобальним потеплінням і забрудненням навколишнього середовища. Доповіді здобувачів освіти були спрямовані на ,,зелене виробництво сталі", суміщені процеси виплавки та прокату, діджиталізацію в металургії, на модернізацію металургійних процесів. Супроводжувались доповіді презентаціями ,що підкреслювали необхідність в інноваційних технологіях, які значно вплинуть на майбутнє металургійної промисловості.
_______________________________________________________
Вогню ти лицар, чавуну і сталі
Ти – металург, зробив ти вибір свій
Не кожен зможе металеву хвилю приборкати, перемогти
Професію цю надскладного стилю
Лише сміливі можуть осягти
16.03.2023 в рамках тижня комісії металургійних дисциплін в групах ВСФ-22 та ОТ-22, класні керівники Олена Таран та Тетяна Мокляк, проведено відкриту класну годину на тему «Професія металург». Студенти двох груп прийняли участь в подорожі по країні Металург. На кожній станції подорожі всіх чекав гід, який розповідав про особливості металургійної професії. Майбутні фахівці цієї галузі дізналися історію виникнення професії та її різноманіття, ознайомилися з корисними копалинами металургії та особливостями процесів виплавки металів. Кінцевою зупинкою екскурсії по країні Металург було прокатне виробництво. Цікаві факти про метал з захопленням слухали навіть скептики. Після закінчення подорожі всі студенти заповнили «Хмару асоціацій» до обраної професії.
Майбутнє металургії це новітні технології і висококваліфіковані фахівці.
______________________________________________________________________________________________________________________
15.03.23 в рамках тижня металургійних дисциплін викладачем Бобровською Н.В.була проведена в групі ОТ-20 відкрита конференція з дисципліни «Конструкція і проєктування нагрівальних печей» на тему: «Нагрівальні печі прокатних цехів». Студенти підготували змістовні презентації з наступним обговоренням і відповідями.Конференція сприяла поглибленню професійних знань здобувачів освіти і якісній підготовці до захисту курсових проектів з даної дисципліни.
Особливості теплової роботи регенеративного нагрівального колодязя
___________________________________________________________________________________________________________________________
13.03.2023р. в рамках тижня циклової комісії металургійних дисциплін було проведено відкрите заняття з дисципліни "Сучасні засоби обробки металів тиском" у групі ОТ-19 під керівництвом викладача Віри Аніщенко.
_____________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________